Кафедра вищої математики та методики навчання математики функціонує в складі факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Робота кафедри ґрунтується на принципах науковості, саморозвитку, гуманізму, демократизму, наступності, персональної відповідальності і гласності обговорення питань, що віднесені до її компетенції.
Стратегічна мета кафедри – реалізація теоретичної та практичної підготовки здобувачів вищої освіти, які відповідають сучасним вимогам до фахівців у галузі освіти та здатні задовольняти запити роботодавців.
Основними напрямами діяльності кафедри є: освітня, організаційно-методична, наукова, виховна та міжнародна.
Основні завдання кафедри:
- організація та здійснення на належному науковому і методичному рівнях освітнього процесу з метою підготовки висококваліфікованих фахівців;
- виконання наукових досліджень за профілем кафедри, сприяння професійному розвитку науково-педагогічних кадрів;
- забезпеченні структурних змін в освітньому процесі відповідно до вимог сучасності в освітньому середовищі;
- співпраця з стейкхолдерами з метою покращення освітніх програм;
- профорієнтаційна робота з метою професійної спрямованості молоді при виборі майбутньої професії.
Ці завдання виконуються шляхом інтеграції наукових досліджень в освітній процес, а також досягнень практики.
Кафедра вищої математики та методики навчання математики є випусковою кафедрою спеціальності 014.04 Середня освіта (Математика). В межах зазначеної спеціальності здійснюється підготовка учителів математики, математики та інформатики за денною та заочною формами навчання за державним замовленням і за кошти фізичних та юридичних осіб. Підготовка проходить за освітньо-професійними програмами для двох рівнів вищої освіти, а саме:
перший (бакалаврський):
- Середня освіта (Математика. Інформатика)
другий (магістерський):
- Середня освіта (Математика)
- Середня освіта (Математика. Інформатика)
Крім цього, за викладачами кафедри закріплені дисципліни, які читаються на інших факультетах університету.
Реалізація освітньо-професійних програм дають можливість підготувати висококваліфікованих фахівців та професіоналів у галузі освіта з належною базою теоретичних та практичних знань, набором загальних та фахових компетентностей, які є здатними розв’язувати складні задачі або проблеми в галузі освіти, що передбачає здійснення інновацій або проведення педагогічних досліджень в умовах невизначеності. Випусник наших освітньо-професійних програм є конкурентоспроможними на сучасному ринку праці, можуть працювати в закладах загальної середньої освіти (гімназії, ліцеї), у закладах фахової передвищої освіти різної форми власності на посадах вчителя математики та інформатики; керівника гуртків; викладача математики та/або інформатики; фахівцями науково-дослідних установ; інженерами-програмістами; адміністраторами комп'ютерних систем та мереж; адміністраторами баз даних; веб-дизайнерами.
Підготовка фахівців здійснюється науково-педагогічними працівниками кафедри, які забезпечують виконання навчальних планів.
Професорсько-викладацький склад кафедри становить 9 осіб:
- докторів наук, професорів – 1;
- кандидатів педагогічних наук, доцентів – 3;
- кандидатів фізико-математичних наук – 1;
- кандидатів педагогічних наук – 2;
- старших викладачів – 1;
- викладачів – 1.
До викладання дисциплін професійно-методичної підготовки за сумісництвом залучаються практикуючі учителі.
Більшість членів кафедри свої наукові дослідження спрямовують на дослідження актуальних проблем методики навчання математики. Так, у межах свого робочого часу, викладачі проводять наукові пошуки за темою «Система організації навчання майбутніх учителів математики в умовах реалізації педагогічних інновацій» працюють усі викладачі кафедри» (керівник - доктор педагогічний наук, професор Годованюк Т.Л.).
Щороку, при кафедрі щороку діє від 5 до 7 математичних гуртків та проблемних груп різного спрямування. Члени гуртків щорічно беруть участь у конференціях та наукових заходах різного рівня.
Для проведення занять на належному рівні викладачами кафедри розроблено відповідне навчально-методичне забезпечення. Викладачі у своїй роботі активно використовують дистанційні освітні платформи Moodle, Classroom та сучасні технології та засоби навчання.
Викладачі кафедри систематично проводять консультації, колоквіуми з навчальних дисциплін, відкриті заняття, здійснюють роботу зі студентами, які навчаються за індивідуальним графіком навчання. Для студентів факультету та учнів регіону, викладачі кафедри постійно організовують тижні математики, математичні вечори, вікторини, брейн-ринги тощо. Вже 10 років поспіль на базі кафедри проводиться всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Історія науки-майбутньому вчителеві» та студентсько-учнівська науково-практична конференція "Математика в житті людини", які збирають молодь з різних куточків України.