Благодир Людмила Андріївна

• Цитата: «Жизнь-бумеранг: что отдаете, то и вернется!».

Благодир Людмила Андріївна – старший викладач

Народилась: в селі Велике Зиміново на Одещині. У 1983 році закінчила механіко-математичний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова за спеціальністю «Математика». Трудову діяльність почала з посади вчителя математики у ЗОШ №4 міста Умань. Вчитель вищої категорії, нагороджена грамотою відділу освіти. Працювала методистом міського методичного кабінету. На кафедрі працює з 2006 року. В 2009-2012 роках навчалась в аспірантурі Київського Національного університету імені М. П. Драгоманова за спеціальність 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти (математика). Благодир Л.А. працює над темою дисертаційного дослідження: «Методична система аналізу та запобігання математичним помилкам у процесі вивчення алгебри».

Коло наукових інтересів: Проблеми та шляхи вдосконалення системи шкільної освіти, способи вдосконалення фахового рівня викладача педагогічного вузу.

Дисципліни: методика навчання математики, теорія ймовірності, теорія ймовірності та математичні методи в психології, вибрані питання шкільного курсу математики, практикум з розв’язування математичних задач, методика організації позаурочної роботи з математики.

Основні праці:

1. Благодир Л. А. Помилки учнів у навчанні алгебри: практичний аспект /Л. А. Благодир // Міжнародний збірник наукових робіт «Дидактика математики: проблеми і дослідження» Донецьк, Вип. 35. – 2011р.

2. Благодир Л. А. Робота над помилками як одна з форм подолання прогалин у знаннях і вміннях учнів / Л. А. Благодир // Психолого-педагогічні проблеми сільської школи. Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, №30.

3. Благодир Л. А. Математичні помилки як об’єкт наукових досліджень/ Л. А. Благодир, В.О. Швець // Наукові записки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія «Педагогічні та історичні науки» № 93. – 2011р.

4. Благодир Л. А. Впровадження сучасних інформаційних технологій на уроках математики / Л. А. Благодир, Ф. К. Благодир // Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини / гол. ред. : Мартинюк М. Т. – Умань : СПД Жовтий, 2008. – Ч.2 – 318с.

5. Благодир Л. А. Функції і принципи превентивної діяльності вчителя математики / Л. А. Благодир, В. О. Швець // Науковий часопис НПУ ім. М. П. Драгоманова. Серія №3. Фізика і математика у вищій і середній школі : Зб. Наукових праць. – К. : МПУ ім. М. П. Драгоманова, 2011. – № 8. – С.17–23.